Kołobrzeg poza sezonem

Co robić w Kołobrzegu poza sezonem?

Kołobrzeg to bardzo popularny, letni kierunek uwielbiany przez większość polaków. Niewielu jednak wie, że to również świetna opcja na jesienny wypoczynek. Jak można spędzić czas w Kołobrzegu poza sezonem?

Plaża

To co najbardziej zachwyca nad morzem, nie mija wraz z upływem lata, co oznacza, że zawsze warto wybrać się na plażę. Jesienny wyjazd do Kołobrzegu to świetna okazja na plażowanie. Wydawać by się mogło, że o tej porze roku nie jest to dobrym pomysłem, ale pogoda potrafi zaskakiwać i zafundować turystom jeszcze kilka słonecznych dni. Jeśli jednak preferujesz wypoczynek w ruchu, to spacer brzegiem morza zawsze będzie świetną opcją na spędzenie wolnego czasu. Plaża w Kołobrzegu uchodzi za jedną z piękniejszych w naszym kraju, a gdy nie ma na niej tłumów, przyjemność z takiej formy aktywności będzie podwójna. W końcu kto lubi omijać koce, parawany i parasole, unikając przy tym bawiących się w wodzie dzieci?

Promenada

Kolejnym obowiązkowym punktem podczas jesiennego wyjazdu do Kołobrzegu jest piękna promenada prowadząca do molo, portu oraz widowiskowej latarni morskiej. Kołobrzeskie molo zostało zmodernizowane i stało się atrakcją nie tylko w dzień ale również nocą. Warto zaplanować wycieczkę podczas, której najpierw wybierzecie się tam podziwiać piękny zachód słońca, a po zmroku iluminację tworzącą niezwykle romantyczną scenerię

Fortyfikacje

Co jeszcze warto zobaczyć w trakcie urlopu w Kołobrzegu poza sezonem? Właściwie wszystko to, czego nie zdążyło się zobaczyć latem! Nie wszyscy wiedzą, że Kołobrzeg przez wiele lat był miastem-twierdzą i wszystkie dawne zabudowania można zwiedzić udając się na spacer Miejskim Szlakiem Fortyfikacji. Wszystkim, którzy chcieliby zgłębić historię tego miasta i jego zabezpieczeń polecamy odwiedzić również Muzeum Oręża Polskiego.

Mariany

Jak Wrocław ma swoje krasnale, tak Kołobrzeg znany jest ze słynnych Marianów. Co to takiego? Są to rzeźby mew, wykonane przez lokalnego artystę. Mariany można spotkać w różnych częściach miasta. Są one owocem inwencji twórczej Romualda Wiśniewskiego, który nadał ptakom ludzkie cechy. I tak właśnie obok molo spotkać możemy Mariana na deskorolce, jest też wolontariusz WOŚP, rowerzysta czy pirat. Poszukując więc sposobów na spędzenie wolnego czasu warto wybrać się na poszukiwanie słynnych mew, zwiedzając przy tym piękny Kołobrzeg.

Apartamenty

Wybierając się na swój jesienny wypoczynek do Kołobrzegu gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą Seaside Apartamenty. Posiadamy obiekty zlokalizowane w różnych częściach miasta. Dodatkowo, w sezonie jesiennym i zimowym przygotowaliśmy dla naszych gości szereg ofert specjalnych, dzięki którym można w rozsądnej cenie odpocząć nad morzem i skorzystać z uroków Bałtyku poza sezonem.

© Seaside Apartamenty
Wykonanie:
nfHotel
cross-circle