Mielno poza sezonem, co warto zobaczyć?

Wycieczka nad polskie morze zawsze jest dobrym pomysłem, nie tylko w sezonie, ale przede wszystkim poza nim. Wszechobecna cisza i spokój znacząco podnoszą komfort wypoczynku. Dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się Mielno. Dlaczego warto udać się tam poza sezonem wakacyjnym? 

Dlaczego warto odwiedzić Mielno poza sezonem?

Mielno tętni życiem cały rok. W letnich miesiącach przeżywa prawdziwe oblężenie turystów. Dla większości z nich wakacyjny wypoczynek w tej miejscowości jest już niemal tradycją. Poza sezonem panuje cisza i spokój. Znikają stragany, jest znacznie mniej ludzi, hałasu, czy gwaru. Niewątpliwie urokiem Mielna jest fakt, że jest ono położone pomiędzy jeziorem Jamno a Morzem Bałtyckim. Stwarza to możliwość wypoczynku na dwóch różnych akwenach wodnych. Dodatkowo swoją różnorodnością przyciąga zarówno całe rodziny, jak i pary, czy grupy znajomych.

Mielno poza sezonem to ciche i spokojne miejsce charakteryzujące się szumem morza oraz krzykiem mew. To idealny czas dla tych, którzy chcą napawać się pięknym widokiem, bliskością fal, czy czystą piaszczystą plażą bez zbędnego tłumu ludzi. 

Jakie są zalety wypoczynku poza sezonem?

Wypoczynek nad morzem poza sezonem ma wiele zalet. Oprócz oczywistych takich, jak brak upałów, czy tłumu turystów, niewątpliwie najkorzystniejsza jest cisza i spokój. Promenada i prowadzące do plaży uliczki nie są przepełnione wszechobecnymi stoiskami z kolorowymi gadżetami i pamiątkami. Plaże są czyste i opustoszałe, co stwarza idealne warunki do spokojnego spaceru. W okresie od września do maja dużym atutem jest możliwość, zabrania psa, które uwielbiają kąpiele w morzu. Dodatkowo powietrze jest mocno nasycone jodem, który niezwykle korzystnie wpływa na zdrowie. Niewątpliwie dużą zaletą jest również spokojne zwiedzanie miejscowych zabytków.

Mielno poza sezonem to również mniejsze problemy komunikacyjne. Popularne trasy nie są już tak bardzo oblegane, dlatego podróż samochodem zajmuje mniej czasu i jest bardziej płynna. Dodatkowo nie ma trudności ze znalezieniem miejsca parkingowego. Niewątpliwą zaletą są także mniejsze kolejki w pubach, czy restauracjach, dzięki temu oczekiwanie na posiłek jest znacznie krótsze a ceny niższe. Obiekty turystyczne również nie są przepełnione turystami, dlatego ze spokojem można je podziwiać. Warto pamiętać, że takie miejscowości jak Mielno dysponują bogatą ofertą turystyczną nie tylko w sezonie, ale również poza nim. Brak oblężenia znacząco ułatwia znalezienie  apartamentu nad morzem na wynajem.  W Seaside Apartamenty przygotowaliśmy bardzo bogata ofertę noclegów w nadmorskich miejscowościach tj. Kołobrzeg, Mielno, Grzybowo.  Oferujemy bezpieczne i nowoczesne apartamenty w niewielkiej odległości od morza. Dodatkowo w przypadku kapryśnej pogody w naszych noclegach nad morzem blisko plaży można skorzystać z siłowni lub sauny. To także możliwość wypoczynku na tarasie lub w ogrodzie. Wysoki standard spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Z jakich atrakcji warto skorzystać w Mielnie?

Mielno poza sezonem ma swój niepowtarzalny urok. Czysta, piaszczysta plaża zachęca do spacerów, tak samo, jak odbudowana promenada mająca 1,5 km długości. Podczas wycieczki można zobaczyć m.in. grafiki Tomasza Żuka, pomnik morsa, czy jelenia, którego historia sięga aż okresu międzywojennego. W Unieściu, które jest częścią Mielna, można podziwiać kotwicę, upamiętniającą osoby, które nie powróciły z morza. Godnym uwagi jest również pomnik lotników, którzy zginęli w katastrofie. Jest to ogon myśliwca z biało-czerwonym znakiem Sił Powietrznych. Z naszych apartamentów w Mielnie można dojść pieszo na promenadę lub plażę w ciągu 5 minut. Natomiast pozostała część atrakcji znajduje się w obrębie pieszej wycieczki od naszego obiektu.  kilki kilometrów od naszego obiektu.

Dla osób lubiących obcować z przyrodą idealnym rozwiązaniem będzie Leśna Pętla Przygód i Tajemnic. To malownicza trasa edukacyjna, na której można podziwiać dużych rozmiarów szyszki, czy żołędzie oraz poznać historię drzew. Dodatkowo turyści mogą skorzystać z platformy widokowej. Niewątpliwie dużą atrakcją będą bunkry z czasów II Wojny Światowej. W Unieściu warto zobaczyć przystań rybacka, w której można zjeść pyszną i świeżą rybę niezależnie od pory roku. Mielno to również liczne trasy rowerowe, w tym Międzynarodowy Szlak Nadmorski R-10, co mobilizuje do aktywnego spędzania wolnego czasu. W apartamentach blisko plaży w obiekcie O2 przy ul. Olimpijskiej 2 znajduje się zamykana rowerownia oraz stojaki na rowery na zamkniętym terenie. Zarezerwuj noclegi w Mielnie blisko morza już dziś! Wycieczka nad morze poza sezonem jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy stronią od hałasu i gwaru. Mielno tętni życiem cały rok, jednak poza sezonem jest nieco spokojniej. Nie zmienia to jednak faktu, że to bardzo urokliwa miejscowość i warto zobaczyć jej poza wakacyjną odsłonę. Zbliżająca się wiosna jest idealną porą na korzystanie z uroków jakie oferuje polskie morze. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty apartamentów w Mielnie na wynajem.

© Seaside Apartamenty
Wykonanie:
nfHotel
cross-circle