​​Weekend nad morzem z rodziną, co warto zobaczyć i gdzie się zatrzymać

Weekendowy wyjazd nad polskie morze to doskonały pomysł dla rodzin z małymi, jak i nieco większymi już dziećmi. Spędzanie wolnego czasu poza domem, z dala od wielkomiejskiego zgiełku to świetny sposób na regenerację, której potrzebują zarówno dorośli, jak i ich pociechy.  Nad Morzem Bałtyckim panuje wspaniały klimat, który sprzyja wypoczynkowi. W tym rejonie każdy może znaleźć coś dla siebie. 

Dlaczego warto wybrać się na weekend nad morze?

Na wyjeździe nad morzem można spędzać czas na wiele sposobów. Podczas weekendowego wypadu nad Bałtykiem można spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu, jednak osoby, które preferują inne formy spędzania wolnego czasu, również nie będą się nudzić. Polskie morze oferuje dla turystów ogrom atrakcji. W każdym nadmorskim kurorcie znajduje się naprawdę bardzo wiele ciekawych miejsc, które bez wątpienia zainteresują małych i dużych. Weekendowy wypad poza sezonem jest również gwarancją na to, że nawet w najbardziej popularnych miejscach będzie mało ludzi. Wszechobecna cisza i spokój to kojący balsam na zszargane nerwy. 

Kilkudniowy pobyt nad Morzem Bałtyckim to szansa na intensywną regenerację nie tylko umysłu, ale również ciała. Morskie powietrze obfituje bowiem w sole mineralne i drogocenne pierwiastki, które mają zbawienny wpływ na organizm. Bałtyckie powietrze bogate jest przede wszystkim w jod, który odpowiada za prawidłową pracę tarczycy. Naturalne inhalacje nadmorską bryzą polecane są również alergikom. Powietrze w dużych miastach jest niezwykle zanieczyszczone, przez co wszystkie osoby, które zmagają się z dolegliwościami na tle alergicznym, każdego dnia narażone są na intensywny kontakt z różnego rodzaju zanieczyszczeniami. Nad polskim morzem często wieją bardzo silne wiatry, które sprawiają, że powietrze jest tam wyjątkowo czyste i wolne od alergenów. Wyjazd w północne rejony naszego kraju to również świetna propozycja dla osób, które zmagają się z chorobami dróg oddechowych. 

Wygodny apartament blisko plaży - na który się zdecydować?

W województwie zachodniopomorskim znajduje się wiele klimatycznych i pięknych miejsc, które naprawdę warto odwiedzić. Kołobrzeg, Grzybowo i Mielno to wspaniałe nadmorskie kurorty, które doskonale nadają się dla rodzin. W miejscowościach tych na turystów czeka ogrom różnego rodzaju atrakcji, dzięki którym zarówno dorośli, jak i dzieci nie będą nudzić. 

Noclegi w Kołobrzegu

Najbardziej atrakcyjnym kurortem jest Kołobrzeg, który tętni życiem nawet poza sezonem. Miasto posiada drewniane molo, które znajduje się w uzdrowiskowej części Kołobrzegu, obok sanatorium. Drewniany pomost został wybudowany w 1881 roku, a w 2014 roku został poddany renowacji, która sprawiła, że molo jest jeszcze bardziej okazałe. W Kołobrzegu jest również piękna Latarnia Morska, której wieża mierzy 26 metrów długości. W Kołobrzegu dla najmłodszych czeka wspaniała atrakcja - Rodzinny Park Rozrywki Pomerania Kołobrzeg-Dygowo, który jest czynny cały rok. Obiekt posiada dmuchańce, karuzele, Wioska Wikingów, Mini ZOO, hala zabaw i wiele innych. Inną propozycją jest Wioska Indiańska, w której najmłodsi mogą przeżyć niezapomnianą przygodę - polować na bizony, strzelać z łuku, tańczyć i śpiewać.  Oferujemy szeroki wybór apartamentów w Kołobrzegu, które znajdują się w różnych lokalizacjach, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie.

Apartamenty w Grzybowie i Mielnie

Grzybowo i Mielno to mniejsze nadmorskie kurorty, w których poza sezonem jest bardzo spokojnie i cicho. Plaże w tych miejscowościach są zazwyczaj puste, co pozwala na zorganizowanie rodzinnych rozgrywek w piłkę siatkową lub nożną. Na plażach w Grzybowie i Mielnie dzieci mogą również zająć się budowaniem zamków z piasku, a rodzice w tym czasie będą mieli okazję wypocząć i rozkoszować się urokami małych nadmorskich miejscowości. Warto zdecydować się na nocleg w Mielnie blisko morza, co pozwoli na zaoszczędzenie czasu podczas weekendowego wyjazdu.

Weekend nad Bałtykiem z dziećmi jakie apartamenty nad morzem na wynajem warto wybrać?

Poza sezonem nadmorskie ośrodki wypoczynkowe oferują bardzo korzystne ceny. Za niską kwotę możliwe jest zarezerwowanie apartamentu w wysokim standardzie. Podczas rezerwacji warto jednak zwrócić uwagę, aby w miejscu noclegowym były udogodnienia dla małych dzieci – m.in. foteliki w hotelowej restauracji, plac zabaw na terenie ośrodka, kryty basen, sala zabaw itp. Warto wybrać nocleg nad morzem blisko plaży. Najmłodsi uwielbiają szaleć na plaży, bawić się w piasku, rzucać piłkę. Warto zatem, aby nocleg znajdował się niedaleko morza, dzięki czemu spacery na plażę nie będą zajmowały dużo czasu.

© Seaside Apartamenty
Wykonanie:
nfHotel
cross-circle