​​Dzień Kobiet w Grzybowie - jak warto celebrować to święto w nadmorskiej miejscowości

Marzec zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim Międzynarodowy Dzień Kobiet, który w całej Europie obchodzony jest 8 marca. Dzień Kobiet to bardzo ważne święto - zarówno dla samych pań, jak i mężczyzn. 

Dzień Kobiet - skąd wzięła się tradycja świętowania dnia 8 marca?

Z wielu źródeł wynika, że nawet już starożytni Rzymianie obchodzili Dzień Kobiet, podczas którego oddawali cześć bogini Junonie, będącej opiekunką wszystkich przedstawicielek płci pięknej. 

W tym miejscu należałoby powiedzieć skąd właściwie wzięła się tradycja Dnia Kobiet. Święto powstało bowiem na cześć sufrażystek, które na przełomie XIX i XX wieku bohatersko walczyły o swoje prawa i równouprawnienie względem mężczyzn. Pierwsze obchody Dnia Kobiet przypadły na 28 lutego 1909 roku w Stanach Zjednoczonych. Święto zostało zapoczątkowane przez Socjalistyczną Partię Ameryki. W 1910 roku Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze oficjalnie ustanowiła Dzień Kobiet, który w krajach europejskich obchodzony był najpierw 19 marca, później zaś 8 marca.

Wyjazd nad morze - najlepszym prezentem na dzień kobiet!

Nie ma chyba kobiety, która nie ucieszyłaby się z okazałego bukietu. Kwiaty są jednak oczywistym podarunkiem, przez co nie jest to oryginalny pomysł. Warto, aby w to piękne święto każda kobieta dostała nieoczekiwany prezent, który wywoła szczery zachwyt. Płeć piękna lubi niespodzianki, ale pod jednym warunkiem – niespodzianka ta musi być trafiona. Uroczysta kolacja w restauracji brzmi kusząco, jednak nie jest to nic zaskakującego. Pierścionek, bransoletka, naszyjnik - biżuterię lepiej zostawić na inne okazje. 

W Dzień Kobiet każdy mężczyzna powinien pokazać swojej wybrance, że jest dla niego najważniejszą kobietą w życiu. Z tego właśnie powodu najwspanialszym rozwiązaniem jest wspólny wyjazd. Weekendowy wypad nad morze to doskonała okazja do tego, by obejść Dzień Kobiet z przytupem. Nie ma przecież nic bardziej romantycznego niż weekend spędzony tylko we dwoje. 

Dzień Kobiet  nad morzem, dlaczego warto wybrać się do Grzybowa?

Grzybowo to przepiękna miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim, tuż przy Kołobrzegu. Miejsce to posiada wspaniałą, szeroką i czystą piaszczystą plażę, do której prowadzi malownicza ścieżka przez las i wydmy. W Grzybowie znajduje się również taras widokowy, z którego roztacza się piękny widok na pobliski Kołobrzeg. Miejscowość ta posiada liczne szlaki dedykowane do turystyki pieszej, którymi można przejść do Kołobrzegu, Dźwirzyna, Mrzeżyna, czy nawet do latarni morskiej w Gąskach. Grzybowo stwarza zatem wiele możliwość do długich, romantycznych spacerów tylko we dwoje. 

Miejscowość jest cicha i klimatyczna, przez co spodoba się parą, którym zależy na spędzeniu romantycznego wyjazdu, z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Nie oznacza to jednak, że w Grzybowie i okolicach nie ma żadnych atrakcji. W miejscowości znajduje się bowiem stadnina koni oraz paintball – obie atrakcje szczególnie spodobają się paniom, które nie boją się wyzwań.Około 6 km od Grzybowa leży o wiele bardziej rozrywkowy Kołobrzeg, w którym znajdują się liczne muzea, parki, nadmorskie promenady, latarnia morska i Aquapark. Niewiele dalej usytuowane jest również piękne Dźwirzyno, gdzie mieści się wspaniały port rybacki. Seaside Apartamenty oferuje eleganckie noclegi w Grzybowie, w bliskiej odległości do morza. Apartamenty znajdują się w spokojnej okolicy, dzięki czemu pobyt będzie bezpieczny i komfortowy.

© Seaside Apartamenty
Wykonanie:
nfHotel
cross-circle