Pomysł na spędzenie ferii zimowych - wyjazd nad polskie morze!

W dzisiejszych niepewnych czasach pandemicznych spędzanie ferii zimowych za granicą może wiązać się z mnóstwem nieprzyjemnych formalności i koniecznością śledzenia zmiennych obostrzeń. Dlatego warto pamiętać o tym, że nasz kraj ma do zaoferowania coś więcej niż tylko Tatry! Zobacz, jak wyjątkowy może być zimowy odpoczynek nad Morzem Bałtyckim.

Kiedy wypadają ferie zimowe 2022?

Jak co roku, dzieci z poszczególnych polskich województw cieszą się zimowym odpoczynkiem w różnych terminach. Już 17 stycznia zaczynają się ferie w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Potrwają one aż do 30 stycznia. 

Czas wolny od 24 stycznia do 6 lutego przypadnie uczniom z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Kolejna tura od 31 stycznia do 13 lutego obejmie Dolny Śląsk, Opolszczyznę, Mazowsze i Pomorze Zachodnie. Jako ostatnie, w terminie od 14 do 27 lutego wypoczną województwa: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie oraz śląskie.

Co ma do zaoferowania polskie morze zimą?

Wyjazd nad morze kojarzy nam się przede wszystkim z najbardziej upalnymi miesiącami roku, kiedy możemy opalać się lub wykąpać w nieco cieplejszej morskiej wodzie. Jednak również podróż nad morze w trakcie zimy ma swoje plusy. Na plaży nie zastaniemy wtedy tłumów i parawanów ułożonych w tor z przeszkodami, dzięki czemu będziemy mogli wybrać się na spokojny spacer z herbatą w termosie lub swobodnie puszczać latawce.

Odpoczynek nad Morzem Bałtyckim poza sezonem to także możliwość skorzystania z tańszych cen za zakwaterowanie w pokoju hotelowym i zjedzenia na obiad świeżej ryby bez stania w długich kolejkach do smażalni. To właśnie od listopada do marca w powietrzu nadmorskich miejscowości znajduje się najwięcej dobroczynnego jodu, szczególnie ważnego dla astmatyków i innych osób zmagających się z problemami układu oddechowego. Na tych, którzy lubią próbować nowych rzeczy i odpowiadać na zew przygody, czekają eventy wspólnego morsowania.

Zimowe atrakcje w pobliżu apartamentów Seaside

Mielno

Osoby pragnące zobaczyć z bliska monumentalną sylwetkę latarni morskiej w Gąskach lub zwiedzić niezwykle ciekawe Muzeum Obrony Przeciwlotniczej w Dęblinie, idealną bazę wyjazdową dla swoich wycieczek znajdą w apartamentach nad morzem w Mielnie. Ośrodek ten oferuje bardzo atrakcyjną lokalizację pomiędzy morzem a jeziorem, w cieniu rozłożystych sosen. Kameralna atmosfera tej wyjątkowej dzielnicy Mielna skradła serce niejednemu turyście.

Kołobrzeg

Do najchętniej odwiedzanych należą apartamenty w Kołobrzegu. W zimie możemy ze spokojem odwiedzić najsłynniejsze atrakcje tego miasta bez dyskomfortu natknięcia się na tłumy innych plażowiczów. Do naszej dyspozycji pozostaje dwieście dwudziestometrowe molo z kolorowymi iluminacjami świetlnymi, Muzeum Oręża Polskiego i imponujący port morski, który warto pokazać swoim pociechom. 

Miłośnicy sztuki sakralnej odnajdą coś dla siebie w kołobrzeskiej katedrze wzniesionej w stylu gotyckim, w której można podziwiać liczne obrazy, płaskorzeźby i krucyfiksy. Z wieży kościoła rozpościera się efektowna panorama miasta. Z kolei najmłodszych bez wątpienia zafascynuje Miasto Myszy – miejsce zamieszkiwane przez 500 uroczych gryzoni. Zwiedzając je, dzięki scenografii wykorzystującej sztuczną trawę i fluorescencyjne rurki, możemy poczuć się jak we wnętrzu mysiej nory.

Co jeszcze warto zobaczyć w Kołobrzegu? Jeśli chcemy zainteresować dziecko historią naszego kraju, warto zabrać je przed Pomnik Zaślubin Polski z Morzem. A jeśli akurat szukamy czegoś mniej poważnego, możemy odwiedzić Ukrytą Krainę w Porcie Pasażerskim, gdzie każde dziecko może poczuć się jak prawdziwy czarodziej. Kolejną alternatywą jest edukacyjna przygoda w Wiosce Indiańskiej.

© Seaside Apartamenty
Wykonanie:
nfHotel
cross-circle